Reklamacja obuwia Fila

Sklep odrzucił Twoją reklamację obuwia? Sprawdź czy należy Ci się zwrot pieniędzy nawet przy odrzuconej reklamacji przez sprzedawcę. 

Reklamacja obuwia naszego klienta została odrzucona przez sprzedawcę. Pan Wojciech zgłosił się do nas z obuwiem marki Fila, które nasz rzeczoznawca ocenił pod kątem zasadności reklamacji. Okazało się, że sprzedawca powinien uznać reklamację, więc Pan Wojciech otrzymał od nas 160,00zł

Poniżej znajdą Państwo opinię wystawioną przez naszego rzeczoznawcę oraz zdjęcie obuwia. Jeśli chcesz sprawdzić czy Tobie również przysługuje zwrot pieniędzy od sprzedawcy zgłoś odrzuconą reklamację klikając w przycisk na naszej stronie głównej.

W przedmiotowym obuwiu na podstawie wykonanego badania metodą organoleptyczną stwierdzam: pęknięcia materiału wierzchniego na łączeniu z podeszwą w miejscu zginania, zmiany futrówki, przetarcia podeszwy w części śródstopia.

Wygląd obuwia świadczy o dbałości, prawidłowej konserwacji. Pod względem dopasowania do długości stopy, odbicie na wkładce wskazuje na prawidłowe. Obuwie nie było prane. Wskazuje na to wygląd wewnętrzny i zewnętrzny oraz brak jest oznak zapachu detergentów. Pęknięcia występują analogicznie na obu półparach i w miejscu najbardziej narażonym na naprężenia. Struktury syntetycznego materiału są rozwarstwiane a futrówka wewnętrzna przetarta.

Częściowe przetarcie podeszwy, uwidoczniona kratownica wskazuje na niewystarczająco dopasowany odlew podeszwy tej części. Powyższe zmiany świadczą o zastosowaniu materiału i rozwiązań konstrukcyjnych niewystarczającej jakości i nie spełniającego norm wytrzymałościowych.

W przypadku wątpliwości odnośnie jakości materiału, można wykonać badanie laboratoryjne. Sprzedawca ma obowiązek udowodnienia do 12 miesięcy od sprzedaży, że towar w momencie zawarcia umowy był pełnowartościowy.

Na naszym blogu znajdą Państwo również opisy innych prowadzonych przez nas spraw wraz z opinią rzeczoznawcy na temat wady – kliknij tutaj.

Tagi:

Avatar

Napisał:

Developer Developer
website developer

Jedna odpowiedź do “Reklamacja obuwia Fila”

  1. Avatar Kenny pisze:

    When I originally commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get several e-mails with
    the same comment. Is there any way you can remove people from that service?
    Thanks! 0mniartist
    asmr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

3 × four =