Często zadawane pytania

Współpracujemy z najlepszymi specjalistami – rzeczoznawcami i adwokatami. Wyróżnia nas wielkość i skala naszej działalności – dzięki temu nasze procedury i jakość zarządzania gwarantują Ci szybką i w pełni profesjonalną obsługę.

Jak działamy?

Oferujemy usługę, która gwarantuje Ci odzyskanie 50% wartości nabytego towaru. Niezależnie od tego, co na końcu zrobi sprzedawca i jak potoczą się losy sprawy dotyczącej kupionego przez Ciebie towaru, zawsze otrzymasz od nas połowę wartości tego, co kupiłeś. Z domu, z pracy czy z dowolnego miejsca w kraju możesz zamówić naszą usługę i uzyskać pewne pieniądze.

Ile to trwa?

Nie musisz martwić się o długość trwania jakiejkolwiek procedury. Niezależnie od tego, jakie stanowisko zajmie sprzedawca, najpóźniej po dwóch miesiącach od zawarcia z nami umowy otrzymasz gwarantowane 50% ceny reklamowanego obuwia lub odzieży.

Dlaczego warto nam zaufać?

Mamy duże doświadczenie w tego typu sprawach. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami – rzeczoznawcami i adwokatami. Wyróżnia nas wielkość i skala naszej działalności – dzięki temu nasze procedury i jakość zarządzania gwarantują Ci szybką i w pełni profesjonalną obsługę.

My z kolei, dzięki efektowi skali, możemy sobie pozwolić na wypłatę pieniędzy na rzecz każdego z naszych Klientów – nawet jeżeli w niektórych sprawach ostatecznie nie udaje się nam odzyskać żadnych środków od sprzedawcy. Działając na własną rękę nigdy nie będziesz miał pewności odzyskania nawet części środków przeznaczonych na zakup wadliwego produktu.

Gwarancji wypłaty środków udziela Ci Neo spółka z o.o. – podmiot dysponujący certyfikatem „Rzetelna Firma”. Ten powszechnie rozpoznawalny atest jest udzielany wyłącznie tym przedsiębiorcom, którzy nie figurują w Krajowym Rejestrze Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.

Jakie są Twoje korzyści ze współpracy z nami?

Przede wszystkim nie dokładasz ani złotówki. Kupione przez Ciebie obuwie czy odzież służyły Ci przez kilka czy kilkanaście miesięcy, ale przez niską jakość wykonania lub zastosowanych materiałów, uległy uszkodzeniu. Dzięki nam odzyskasz połowę ceny, jaką zapłaciłeś za uszkodzony towar.

Nie ponosisz żadnego ryzyka – całe ryzyko jest po naszej stronie.

A przede wszystkim – jesteś jednym z wielu, którzy nam zaufali. Naszą siłą jest to, że tak wiele osób powierzyło nam swoje sprawy, co pozwala nam zaoferować Ci usługę na tak korzystnych warunkach.

Jakie czynności podejmujemy?

W pierwszej kolejności podejmujemy działania, które mają na celu uwzględnienie złożonej przez Ciebie reklamacji. Zlecamy wykonanie ekspertyzy przez rzeczoznawcę i wysyłamy ją do sprzedawcy razem z wadliwym towarem oraz wezwaniem do zwrotu środków.

Jeżeli w ciągu dwóch miesięcy sprzedawca nie zwróci pieniędzy, jego dług pokrywa nasz partner – Neo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Krakowie. W pierwszej kolejności wypłaca na Twoją rzecz 50% ceny, jaką zapłaciłeś za towar, a następnie opłaca koszty związane z dochodzeniem należności od sprzedawcy – sporządzeniem opinii, transportu towaru oraz przygotowaniem i wysyłką wezwania do zapłaty (KBWK wystawia Ci rachunek z tytułu świadczenia tych usług, jednak dzięki przyjętemu przez nas modelowi działania zawsze odzyskasz 50% ceny towaru nie inwestując żadnych własnych środków. Twoje koszta zawsze pokryje sprzedawca lub spółka Neo). W kolejnym kroku Neo prowadzi windykację tych należności od sprzedawcy, działając we własnym imieniu i na własne ryzyko. Ciebie to już jednak nie dotyczy – otrzymałeś gwarantowaną sumę i zatrzymasz ją niezależnie od wyniku działań windykacyjnych podejmowanych przeciwko sprzedawcy.

Jak wygląda procedura krok po kroku?
  1. Podajesz nam swoje imię oraz adres e-mail (ewentualnie numer telefonu). Dołączasz zdjęcie paragonu, wadliwego produktu oraz odmowy uznania reklamacji.
  2. W ciągu 72 godzin otrzymujesz na e-mail (lub telefon) informację o wyniku wstępnej, bezpłatnej weryfikacji zgłoszenia. Ok. 70% wpływających zgłoszeń rozpatrujemy pozytywnie.
  3. W razie pozytywnej weryfikacji umawiasz kuriera, który przyjeżdża z umową i odbiera od Ciebie towar. Projekt umowy dostaniesz wcześniej na e-mail.
  4. Zlecamy rzeczoznawcy wykonanie opinii w Twojej sprawie. Przedstawiamy ją sprzedawcy i nakłaniamy do dobrowolnego zwrotu pieniędzy.
  5. Jeżeli sprzedawca uzna reklamację, zwracamy Ci 50% ceny towaru. Jeżeli sprzedawca odmówi, również otrzymujesz zwrot 50% ceny – gwarancji zapłaty na taką okoliczność udziela Ci nasz partner, Neo sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.